מוקד מידע ארצי וקביעת תורים:
03-6-255-255 (24 שעות)
תושבי חו"ל חוויות מטופלים מתכתבים טבלת התקדמות שאלוני אבחון שלח לחבר לדף בית
א. ילד רגיל ( וגם מבוגר) אשר אינו סובל מהרטבת - לילה, חי בחופשיות מחלטת בנושא שליטה בשלפוחית. הוא אינו עושה כל פעולה מיוחדת על מנת שלא להרטיב בלילה. מערכת הרפלקסים האחראית על השליטה בשלפוחית בזמן שינה מתפקדת באופן עצמאי בדיוק כמו מערכות אחרות בגוף, נשימה, לב וכו'. הוא שותה בחופשיות בשעות הערב, הוא יכול להיות עייף ולישון שינה עמוקה מאד, הוא לא מושפע מהבדלי טמפרטורה או ממצבי רוח לפני השינה, הוא לא חייב להקפיד להתפנות לפני השינה, וכמובן שלא מעירים אותו באופן יזום בלילה.


ב. מתוך כך מטרתו של כל טיפול בהרטבה חייבת להיות: להביא את הילד המרטיב לאורח חיים רגיל, כמו זה של הילד הלא מרטיב. הוא יוכל ללכת לישון ללא כל אחריות או הכנות מיוחדות והוא - לא ירטיב.


ג. על רקע הנאמר לעיל, נסקור שאלות שונות הקשורות לנושא:


האם מותר לשתות בשעות הערב ולפני השינה?
בהחלט כן !!!
הרטבת - לילה אינה נובעת משתיית יתר לפני השינה. ילד רגיל יכול לשתות כאוות נפשו לפני השינה - הוא לא ירטיב בלילה. אם תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: יש לשתות בחפשיות מחלטת לפני השינה.
הנסיון לכפות על ילד הגבלות בשתיה לפני השינה, אינו מביא לכל הצלחה. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.


האם חייבים להתפנות בשרותים לפני השינה?
בהחלט לא !!!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה גם אם לא יתפנה בשרותים לפני השינה. . אם תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: אין לכפות התפנות בשרותים לפני השינה . יש להשאיר את ההחלטה בנושא באופן חפשי בידי הילד.
הנסיון לכפות על ילד התפנות בשרותים לפני השינה, אינו מביא כל תועלת. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.
יש להדגיש כי לא תמיד יחוש הילד צורך להתפנות בשרותים בדיוק לפני השינה. סרובו להוראת ההורים נובעת מהסיבה הפשוטה: אין לו !!!
נזק נוסף בהקשר זה נגרם מכך שההורים , לפעמים, מפרשים את הסרוב כאדישות ,חוסר איכפתיות או אפילו רצון מכוון להרטיב בלילה, מטיחים האשמות כאלה בילד ומוסיפים לסבלו הנפשי ולתחושת הכשלון וחוסר האונים.


האם ישנם מאכלים או משקאות מסויימים מהם יש להימנע לפני השינה?
בהחלט לא!!!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה , נקודה. הוא שותה ואוכל מה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה. . אם אכל או שתה מאכל או משקה בעל תכונות משתנות באופן מיוחד ,תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה ,הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: אין להכתיב לו את סוגי המשקאות או המאכלים בשעות הערב ולפני השינה. יש להשאיר את ההחלטה בנושא באופן חפשי בידי הילד.
הנסיון להכתיב לילד סוגי משקאות או מאכלים לפני השינה, אינו מביא כל תועלת. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.


האם הרטבת - לילה נובעת משינה עמוקה?
בהחלט לא!!
שינה עמוקה וטובה היא מבורכת ותורמת רבות לתפקוד תקין במשך היום. רוב הילדים והמבוגרים ישנים עמוק ואינם מרטיבים. גם הילד המרטיב יוכל לישון עמוק ולא להרטיב כאשר יטופל ובעייתו תיפתר.
אי לכך, יש לאפשר לילד המרטיב לשחק, להתרוצץ ולהתעייף כאוות נפשו במשך היום . אין לכפות עליו הגבלות כלשהן ואין להכתיב לו שעות שינה מוקדמות על מנת למנוע הרטבה בלילה.
נסיונות הגבלה כאלה יגררו מריבות וויכוחים עם ההורים ויעכירו את האווירה בבית.


האם יש להעיר את הילד בלילה להתפנות בשרותים?
לא!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה בין אם יעירו אותו ובין אם לאו. השליטה בשלפוחית היא עצמאית ואוטומטית. רוב הילדים ( והמבוגרים) ישנים רצוף כל הלילה. אם השלפוחית גדושה הם קמים מעצמם להתפנות לשרותים.
כאשר מעירים ילד לשרותים בלילה ביזמת ההורים, ניתן למנוע הרטבה באותו לילה בלבד. פעולה זו אינה מובילה ליכולת שליטה עצמאית ואוטומטית של שלפוחית השתן. כאשר היא נמשכת לאורך זמן, היא עשויה לפגום באיכות השינה של הילד ולחבל בכושר הריכוז ובתפקודו בלימודים במשך היום.
כאשר הילד ישן עמוק ומתנגד להערה ולהליכה לשרותים, נוצרים ויכוחים ועימותים מתישים וחסרי תועלת הגורמים לעגמת נפש נוספת לו ולהוריו.


האם מתן פרסים על לילות יבשים תורם לפתרון הבעיה?
בהחלט לא!!
הרטבת - לילה אינה בשליטתו של הילד. זהו שיבוש בפעולתו של מנגנון רפלקסים אוטומטי המפקח על שלפוחית השתן. מטרתו של טיפול בבעיה היא לתקן את השיבוש הזה. הצעת פרסים או איום בעונשים עשויה לחדד את הדריכות של הילד , לגרום לו לישון פחות טוב ובכך להשיג שליטה בשלפוחית . שליטה זו אשר אינה מבוססת על תפקוד תקין ועצמאי של מערכת הרפלקסים , בדרך כלל, קורסת לאחר מספר ימים והילד חוזר להרטיב. בהקשר זה ניתן גם לראות תופעה נפוצה של ילדים מרטיבים אשר מצליחים להיות יבשים כאשר ישנים בבית אחר ( אצל קרובים או חברים). ההורים מפרשים זאת , בטעות , כ "עוד הוכחה " לכך שהילד מסוגל לשלוט בבעייה אם רק ירצה.
בנוסף לכך, בעצם יישומו של רעיון זה יש מסר של אי אמון ואי הבנה כלפי הילד, המטיל את האחריות לבעיה על כח הרצון שלו. זוהי טעות הפוגעת בדימוי העצמי של הילד ומוסיפה לתחושת הבדידות, התסכול וחוסר האונים.

לכן, אין להציע פרסים ואין לאיים בעונשים, כדרך להפסקה של הרטבת - לילה.


האם על הילד המרטיב לכבס בעצמו את כלי המיטה שלו?
בהחלט לא!!!
כאשר משימה זו מוטלת על הילד כעונש או כמחיר על מנת שיעשה מאמץ גדול יותר שלא להרטיב בלילה - היא שגויה, מזיקה ומשפילה.
בעיית ההרטבה נובעת מליקוי פיזיולוגי. לילד עצמו אין על כך שליטה של ממש. מתוך הטלת עונשים לא תתרום לפתרון הבעייה אלא רק תפגע ותשפיל את הילד.


הרטבת - לילה היא בעייה הנגרמת על רקע נפשי?
לא!! אבל.
מצבים רגשיים כגון: ריב לפני השינה, התנסות מרגשת במשך היום, מבחן קשה צפוי, וכו', עשויים להחמיר או להגביר את הבעייה אצל ילדים אשר מנגנון השליטה האוטומטי בשלפוחית שלהם אינו תקין.
ילד רגיל אשר אינו סובל מהרטבה חווה חויות רגשיות שונות ומגוונות, כחלק טבעי של מהלך החיים השגרתי, אך לא יגיב בהרטבה בלילה.
אי לכך, אין להפנות ילד מרטיב לטיפול פסיכולוגי. כאשר מטפלים בבעייה הפיזיולוגית, וכאשר מנגנון השליטה בשלפוחית יתפקד באופן תקין, תתבטל השפעתם של מצבים רגשיים שונים והם יחדלו מלעורר תגובות של הרטבת - לילה.


האם להשתמש באמצעי ספיגה ( תחתוני לילה) אצל ילדים מרטיבים?
התשובה הנכונה והיעילה ביותר לבעייה של הרטבת - לילה היא טיפול בבעייה והפסקת ההרטבה כבר מגיל ארבע.
אצל ילדים אשר אינם מטופלים, תחתוני הלילה הסופגים החד פעמיים מספקים הקלה פרקטית משמעותית על ההתמודדות עם הבעייה. הם חוסכים את אי הנעימות הפיזית, את הריחות ואת הכביסות. השימוש בהם מאפשר לילד ולמשפחה ללון מחוץ לבית, לצאת לטיולים וכיוב"ז.
ניתן להשתמש בתחתוני הלילה גם במהלך הטפול עצמו ( זמזם ההרטבה מוצמד לתחתונים) ולהימנע לחלוטין מהרטבה של בגדים וכלי מיטה.


האם הרטבת לילה היא תוצאה של טעויות אותן עשו ההורים בנסיונות הגמילה העצמיים שלהם ?
בהחלט לא!!
רוב הילדים נגמלים מהרטבה בלילה בין הגילים שנה וחצי ושלש. הגמילה מתרחשת כתהליך התפתחותי טבעי ואינה תלויה בדרך פעולתם של ההורים. אין למעשה דרך כלשהי " נכונה " אשר על ההורים לנקוט בה על מנת לגמול מהרטבה בלילה.
אי לכך, אין כל סיבה מוצדקת שהורים יחפשו את ה "טעויות" שעשו או יחושו תחושות אשם או כשלון בנושא זה.
כמעט כל הילדים אשר לא נגמלו באופן טבעי מהרטבת - לילה עד גיל 4, יכולים לקבל טיפול באמצעות " זמזם הרטבה " ולהיגמל.


האם הילד שלי מתאים לטיפול?
רוב הילדים מתאימים לטיפול באמצעות הזמזם האלקטרוני.
על מנת לקבל תשובה מדוייקת לגבי הילד שלכם, אנא מלאו את שאלון ההתאמה לטיפול , באתר זה, העבירו אותו אלינו ונשמח להשיב תשובה.


האם יש צורך בבדיקות רפואיות?
כאשר ההרטבה מתרחשת בלילה בלבד, אין צורך בבדיקות רפואיות. כאשר להרטבה בלילה נלויית גם הרטבה ביום , בזמן ערות, כדאי לבקש את רופא הילדים לבצע בדיקות שתן ולבצע בדיקת אולטרה סאונד של דרכי השתן.


האם הטיפול עלול להזיק?
הטיפול באמצעות ה "זמזם האלקטרוני" לא יכול להזיק כלל.
לגמילה מהרטבת - לילה השפעות חיוביות משמעותיות במספר תחומים.
משתפרת האוירה הכללית בבית - שחרור מנטל של כביסות, ריחות לא נעימים, כעסים על הילד והצורך לשמור , סוד ".
משתפר הדימוי העצמי של הילד אשר חש תחושת כשלון והתבייש בבעיית ההרטבה.
מתחזק הבטחון העצמי ויכולת ההסתגלות החברתית כתוצאה מהסרת המגבלות על טיולים, לינה אצל חברים וכיוב"ז.


ניסינו בעבר ולא הצלחנו - האם נצליח עכשיו?
כאשר מנסים טיפול באמצעות ה "זמזם האלקטרוני " ללא הדרכה מקצועית מתאימה, יש סיכוי רב להיכשל. כאשר מבצעים את הטיפול במסגרת , בהדרכה ובמעקב מקצועי מסודר, קשה מאד להיכשל.
גם אם נכשלתם בעבר, יש לכם סכוי טוב להצליח הפעם.


האם עדיף לטפל בחורף או בקיץ?
ממש לא משנה.
כל זמן וכל עונת שנה הם טובים להתחלת טיפול בבעיית ההרטבה.
האם הטיפול כולל שיחות עם הילד?


אני הרטבתי עד גיל 14, האם גם בני ירטיב עד גיל זה?
בהחלט לא !!!

הנטיה להרטבה , במקרים רבים , עוברת בתורשה. יחד עם זאת אין כל הכרח שילד ירטיב עד הגיל אשר בו אחד מהוריו הרטיב. ניתן לטפל בבעייה כבר מגיל 4 אצל כל הילדים.


שלום רב,
בני בן שנתיים וחצי, התחלנו תהליך גמילה לפני שלושה שבועות. עם פיפי הולך לנו יחסית בסדר, אבל קקי בכלל לא נראה שיש סימני התקדמות. הוא גם שינה את זמני הקקי שלו בעקבות הגמילה כך שלעזור לו בעניין הזה מאוד קשה. הדבר שמטריד אותי הוא שבשבועיים האחרונים בני התחיל יותר לגמגם בצורה חריפה. מה עלינו לעשות?

שלום רב

נא מלאי שאלון איבחון באתר

http://www.kushnir.co.il/the_problem8.php

על מנת שאוכל להתרשם מהבעיה

בברכה

ד"ר ברוך קושנירד"ר קושניר שלום,
דיברתי איתך לגבי הבת שלי (בת 6.5) על הרטבה ביום וסיכמנו שאנסה לתת לה שתיה ממש לפני השינה כדי שתרטיב בלילה וכך נוכל לגשת לטיפול דרך הלילה.
אחרי השיחה הרגשתי שאולי זה לא הדבר הנכון לעשות מכיוון שאין לה בעיית הרטבה אמיתית בלילה, הבעייה היא ביום והמעמסה הרגשית שלה בהקשר זה היא מאוד גדולה. אני חוששת ליצור לה בעייה נוספת כדי לא להוסיף לה קושי. אשמח לשמוע את דעתך המקצועית בנושא.
תודה רבה,
רותם

שלום רותם
נא בצעי את ההנחיות הבאות:

מרפאות ד"ר ברוך קושניר לטיפול בהרטבת לילה וחרדת אסלה
מוקד מידע ארצי 03 6 255 255
הרטבת לילה וחרדת אסלה www.kushnir.co.il
גמילה מחיתולים www.aslaksuma.co.ilיש לקחת את הילד לשירותים אחת ל 45 דקות בכל זמן שהוא נמצא ליד אחד מההורים. ההדגשה היא על לקחת. לא להציע, לא לבקש, פשוט לקחת פיזית ביד ולנסות להשתין באסלה. גם אם הילד מתנגד, אומר שאין לו, מבטיח לעשות אחר כך, בכל מקרה, לא לוותר. הילד חייב ללכת לשירותים ולנסות. ברוב המקרים יש שיפור משמעותי אחרי שבועיים. אז עוברים לתדירות של כל שעה וחצי, אח"כ לתדירות של כל שעתיים וחצי ובהדרגה מצמצמים את מעורבות ההורים עד אשר אין צורך להתערב כלל. במהלך הטיפול, כל פעם שהילד הולך לשירותים מיזמתו הוא מבטל את הלקיחה הבאה על ידי ההורים.

בהצלחה,

ד"ר ברוך קושנירשלום ברוך בני הבכור לומד בכיתה א ..ובאופן קבועה חוזר הביתה עם פיפי רטוב מבית ספר ..בלילה הכול בסדר ..כמובן שיש לי חשד שזה רגשי ..ועם אתה לא מטפל בזה אז אולי תוכל להפנות אותי לגורם שאוכל להיתעעץ וליבדוק המך טיפול ..עם כן מטפל השמח שיחזרו אלי בהקדם

מרפאות ד"ר ברוך קושניר לטיפול בהרטבת לילה וחרדת אסלה
מוקד מידע ארצי 03 6 255 255
הרטבת לילה וחרדת אסלה www.kushnir.co.il
גמילה מחיתולים www.aslaksuma.co.il

נא הצעו את ההנחיות הבאות:יש לקחת את הילד לשירותים אחת ל 45 דקות בכל זמן שהוא נמצא ליד אחד מההורים. ההדגשה היא על לקחת. לא להציע, לא לבקש, פשוט לקחת פיזית ביד ולנסות להשתין באסלה. גם אם הילד מתנגד, אומר שאין לו, מבטיח לעשות אחר כך, בכל מקרה, לא לוותר. הילד חייב ללכת לשירותים ולנסות. ברוב המקרים יש שיפור משמעותי אחרי שבועיים. אז עוברים לתדירות של כל שעה וחצי, אח"כ לתדירות של כל שעתיים וחצי ובהדרגה מצמצמים את מעורבות ההורים עד אשר אין צורך להתערב כלל. במהלך הטיפול, כל פעם שהילד הולך לשירותים מיזמתו הוא מבטל את הלקיחה הבאה על ידי ההורים.

בהצלחה,

ד"ר ברוך קושנירהבן שלי בן 14 עדין מרטיב בלילה גם לאחר טיפול בפעמונית , לאחרונה הציעה המטפלת טיפול בכדור מציצה בלילה בשם מינרין להפסקת ההרטבה רציתי לשאול האם כאשר מפסיקים את הטיפול בכדור חוזרים להרטיב בלילה?
שלום רב,

על מנת לענות על שאלתך באופן מלא אני זקוק למספר פרטים נוספים

נא צרו עימי קשר ישיר
0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום רב,
האם המכשיר האלקטרוני מיועד רק להרטבת לילה?
ילד בן 11, בעל צרכים מיוחדים, נגמל מחיתולים לפני שנה אך עדיין מרטיב ביום למרות שלוקחים אותו לשירותים בפרקי זמן קבועים.
האם המכשיר יכול לסייע לו ביום?

שלום רב

הזמזם מיועד לטיפול בהרטבה בלילה

אשמח לקיים שיחה רחבה בנושא ולנסות לסייע לכם

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום רב, בניי עברו טיפול במכשירים שונים , הביטוח מבקש לדעת איזה סוג ע"מ שאקבל השתתפות אודה למענה 0505065352 זהבית תודה

שלום זהבית

מדור בטיפול התנייתי בהרטבת לילה

בברכה

ד"ר ברוך קושנירבתי בת עשר וחצי היתה בטיפולך פעמיים בשנתיים האחרונות בחורף המכשיר עזר. אך שוב חזרה להרטיב
שלום רב
נשמח לעזור
נא צרי קשר עם דלית
0525256764

בברכה

ד,ר ברוך קושניר


שלום אני בן 14 וחצי איך אני להיגמל מהרטבת לילה??
שלום
נשמח לעזור
נא התקשר 0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


ערב טוב,
רציתי לדעת מה קורה אם לאחר החזרת המכשיר יתחילו שוב פעם פיספוסים-מה עושים? לוקחים שוב את המכשיר? והאם זה כלול במחיר ששילמנו...אודה על תשובתך.

שלום רב

במידה וההרטבה חוזרת אתם חוזרים שוב על הטיפול באמצעות הזמזם.

אנחנו לא מחייבים מחדש על הטיפול אלא רק עבור הערבון על הזמזם ועל השימוש בו

בברכה

ד,ר ברוך קושנירשלום ד"ר,
בני בן שלוש ו-5 חודשים. גמול כבר שמונה חודשים בלילה וביום- התהליך היה קצר וקל! כעת בארבעה הימים האחרונים הילד מרטיב בלילה וגם לא בהכרח מתעורר... בתחושתי בשעות אחה"צ הילד מבקש מים בתדירות גבוהה... הסיבה שצינתי את העובדה היא מאחר והאח של בעלי הינו סוכרתי מגיל 11 והפחד גובר עליי... האם עליי לחשוש ולגשת לבדיקות בנושא או לפעול בכל צורה אחרת?
הבוקר שוחחתי עם הגן ובקשתי שיעכבו אחר כמות השתיה שהילד שותה במהלך היום, על פניו נאמר לי שלא שמו לה למשהו חריג, אך יעכבו אחר הנושא
אני לחוצה ונסערת... אודה לתשובתך!

שלום

מומלץ בהחלט לפנות אל רופא הילדים, לספר לו את מה שאת מספרת כאן ולבקש ממנו לבצע את הבדיקות הנחוצות.

לגבי בעיית ההרטבה בלילה – ניתן לסייע לכם בפתרונה. נא פני אלי ישירות 0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום! יש לי בן בן 7 שהיה גמול לגמרי . ולפני 3 שנים התחיל להרטיב במיטה יום יום.. אני משתמשת בתחתוני לילה וזה גם עובר את התחתונים. יש פתרון?
שלום אשרת

אשמח לעזור
נא צרי עימי קשר ישיר

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירבני בן 3.8, גמול ביום (לאחר גמילה ארוכה), מתעורר בבוקר עם חיתול עמוס בפיפי. האם עלינו לדאוג?
שלום
אשמח לעזור

נא צרי עימי קשר ישיר

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


שלום ד"ר,
אני רואה מכל המכתבים והמידע כי הרטבת לילה נפוצה אך לצערי הבעיה של בני היא הרטבת יום וכלל לא בלילה, האם מדובר במקרה חריג? מדובר בילד בן 7 והאם זה ניתן לטיפול?

שלום רב

נא פעלי על פי ההנחיות הבאות:

הוראות לטיפול בהרטבה בזמן ערות בלבד ( אשר אינה נלויית אל הרטבת לילה)יש לקחת את הילד לשירותים אחת ל 45 דקות בכל זמן שהוא נמצא ליד אחד מההורים. ההדגשה היא על לקחת. לא להציע, לא לבקש, פשוט לקחת פיזית ביד ולנסות להשתין באסלה. גם אם הילד מתנגד, אומר שאין לו, מבטיח לעשות אחר כך, בכל מקרה, לא לוותר. הילד חייב ללכת לשירותים ולנסות. ברוב המקרים יש שיפור משמעותי אחרי שבועיים. אז עוברים לתדירות של כל שעה וחצי, אח"כ לתדירות של כל שעתיים וחצי ובהדרגה מצמצמים את מעורבות ההורים עד אשר אין צורך להתערב כלל. במהלך הטיפול, כל פעם שהילד הולך לשירותים מיזמתו הוא מבטל את הלקיחה הבאה על ידי ההורים. כלומר אם נלקח לשירותים בשעה שש והמועד הבא הוא 645 והילד לקח יזמה בשעה 615 , הוא ביטל את הצורך לקחת אותו בשעה 645.

בהצלחה,

ד"ר ברוך קושנירשלום רב.
בתי בת ה- 5 נגמלה מחיתול יום בגיל שנתיים ורבע, ובלילה בגיל שלוש וחצי. משך שנה וחצי הרטיבה בלילה מדי פעם, אולם דובר בפעמים ספורות בלבד. לאחרונה עברה לגן חדש (לאחר 3 שנים בגן פרטי), ומזה חודשיים וחצי מרטיבה בלילה, בתדירות של פעמיים בשבוע בממוצע. האם הדבר תקין? לחכות שיעבור או שיש מקום לטפל?
תודה רבה
דורית

שלום דורית

נראה כי הילדה סובלת מהרטבת לילה משנית .

נשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

נא התקשרי אל דלית 0525256764 לקבלת פרטים נוספים

בברכה

ד,ר ברוך קושנירשלום וברכה,
אני מתגוררת בלוד. האם קיימת מרפאה אצלינו? אשמח לקבל את הטלפון הרלוונטי.
תודה

שלום רב, המרפאות הקיימות כרגע בסביבת לוד הןף מודיעין, נס ציונה, ראשלצ. נא התקשרי אל דלית 0525256764 לפרטים נוספים


שלום רב,בני בן שנתיים ותשע.ילד חכם ומבין עניין לחלוטין.מזה מס חודשים מנסה לגמול אותו ללא הצלחה.אני מורידה לו חיתול והוא פשוט יתאפק עד אשר אשים לו חיתול שם יעשה את צרכיו.ההחלטתי להוריד לו חיתול לחלוטין הבעיה היא שהיא פשוט לא משחרר ובוכה שכואב לו .אני נשברת ומחזירה את החיתול.אני אובדת עיצות.ניסיתי הכל פרסים והבטחות אך דבר לא עוזר.הוא בשלו מסרב לשחרר.אנא סייע לי.תודה!!
שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירהבת שלי בת 2.5 שנים
מתקשה לעשות קקי
מכון שטוענת שכואב לה, בעקבות כך יש לה עצירות קשה היא עושה לפעמים בעמידה ולא בשירותים. כל זה התחיל מאז שהורדנו לה טיטול

שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום
בני הוא בן כמעט 6
ומידי עושה עושה את צרכיו בתחתונים וזאת לאחר התאפקות ממושכת .
ניסינו לקבל יעוץ להורים אולם התופעה אינה חולפת .
ראוי לציין שמידי פעם הוא אכן עושה את צרכיו באסלה ויחד עם זו מס פעמים הוא עושה את צרכיו בתחתונים הוא כפעמיים בשבוע .
אנא הנחו אותנו כיצד ליצור עמכם קשר
לטיפול בהפרעה .
תודה מראש
סי ויגל
052-6076320
או אסף
054-2459456

שלום רב

נא צרו עימי קשר ישיר 0522682118

החל מ 10/08/15

אשמח לעזור

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


שלום רב
שני בני הגדולים מרטיבים כמעט כל לילה גם כשבעלי מרים אותם באמצע הלילה לשירותים הגדול בין תשע ואחריו בין שמונה אני יודעת שיש פה גם משהו גנטי משני הצדדים היו מרטיבים בלילה מה אפשרי לעשות אשמח לעזרה

נשמח לעזור

לפרטים נוספים נא התקשרו אל מנהלת קשרי לקוחות : דלית

0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום,
הבן שלי בן 3 וחודשיים, ילד מקסים ומפותח, נגמל מחיתולים גם בלילה, עושה קקי בשרותים, לאחרונה החל לעדות בתחתונים, מה עושים ? בגן לא עושה אף פעם קקי, רק בבית ולאחרונה בתחתונים, פרסים לא עוזרים, גם בחוץ עשה קקי בתחתונים.
תודה, איריס

שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניריש לי ילד בן 7, השינה שלו כול כל עמוקה שלא מתעורר בלילה לשירותים,
אני חייב לקחת אותו כול לילה, אם לא, הוא מפספס פיפי במיטה
הוא משתף פעולה, אבל עדיין הוא יושן בזמן הזה,
הוא כבר גדול וכבד ולהרים אותו לא קל
יש לך במיקרה איזה פיתרון?

תודה

הפתרון היעיל ביותר לבעיה שלכם הוא טיפול באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה,ליווי ומעקב במרפאה מקצועית. אתם מוזמנים לייצור קשר עם דלית 0525256764 , לשמוע יותר על הטיפול במרפאה שלנו ולתאם תור. בהצלחה.


האם קיים טיפול גמילה מטיטולים לילדים אוטיסטיים ?
בהחלט כן

נא צרי עימי קשר ישיר

0522682118

בברכה

ד,ר ברוך קושניר


מבקשת פגישה. הטיפול לא עוזר. גם לפני זה הינו מציעידיםאת הילד לשרותים מתוך שינה. הוא לא מתעורר לבד, אם לא מרימים אותו - בורח לו פיפי. אין שום שינוי במצבו בגלל הטיפול. מבקשת קבלת הנחיות בפגישה ולא במייל.
שלום רב

נשמח לעזור ולהיפגש

נא צרי קשר עם דלית 0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


בתי בת השלוש גמולה ביום מגיל שנתיים, בקיץ האחרון היא נגמלה יפה בלילה, כתוצאה מימי המלחמה-צוק איתן וגם עקב כך שאבא שלה לא היה חודש בבית, חזרה להרטיב בלילה עכשיו היא ישנה עם טיטול כמעט ברוב הבקרים קמה יבשה, אני לוקחת אותה פעם אחת בלילה לשירותים. רציתי לדעת, מתי עליי להוריד לה את הטיטול לחלוטין? היות ויש לפעמים פספוסים?
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניריש לי בת 17 והיא עדייו מרטיבה גם ביום וגם בלילה מה לעשות?

אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום אני אמא לילדה כבת חמש מטופלת בקולכיצין עקב חשד לFMF מגיעה לשירותים במשך היום בדקה האחרונה לעיתים עם תחתון רטוב. ישנה עדיין עם טיטול. מה ניתן לעשות ?
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום דוקטור קושניר
הבת שלי בת 3 וחצי היא ניגמלה מחיתולים בערך בגיל שנתיים גם ביום וגם בלילה והיום פעם או פעמים בשבוע בורח לה פיפי מתוך שינה.
היא מתעוררת אחרי זה שלא נעים לה שהיא רטובה
ולפעמים בורח לה גם ביום
רציתי לדעת מה אתה ממליץ שכדי לעשות אם הבת שלי

בברכה

שירלי

שלום רב
אשמח לעזור

נא צרו קשר עם דלית

לשיחה מקדימה

0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום!
הבת שלנו בת 9 וחצי טופלה אצלכם בשיטת הפעמון לפני בערך שנתיים וחצי זה עבד אצלה מהר מאד בלילה אבל ביום היו לה דליפות. מאז לעיתים רחוקות היא הרטיבה גם בלילה. לאחרונה היא מרטיבה לפעמים כמה פעמים בשבוע ואני גם שמתי לב שקשה לה להתאפק. עשיתי לה בדיקת שתן והיא יצאה תקינה.אולי כדאי שוב לנסות את השיטה של הפעמון? מחכה לתשובה,טליה.

שלום טליה,

אכן כדאי לחזור לשימוש בזמזם.

נא צרי עימי קשר טלםוני

בברכה

ד"ר ברוך קושניר
0522682118שלןם,
האם אתה מפנה גם לטיפול תרופתי במידה והטיפול עם הזמזם לא הצליח?
תודה
אורן

במקרים מסויימים, בהתאם לצורך, אנחנו משלבים גם טיפולים תרופתיים.


שלום יש לי ילדה בת 5 וחצי מגיל 2 וחצי גמולה מטיטולים בשנה אחרונה חזרה להרטיב בלילה על בסיס יומי מה לא נסינו כלום לא עוזר מה עשים ? ועם בגיל הזה עדיין לא צריך לדאוג ? תודה
שלם רב

נשמח לעזור

נא צרו קשר ישיר עם דלית

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניראודות קושניר | הבעיה והטיפול | מה גורם להרטבת לילה | הפיתרון | מטרת הטיפול | שיטת הטיפול | סוגי מכשירים | מסגרת הטיפול | הרטבת יום ובריחת צואה | ממצאי מחקרים וטיפולים אחרים | שאלות נפוצות | מרפאות | מפה | עלויות טיפול | עלויות טיפול2 | בניית אתרי אינטרנט | עיצוב אתרי אינטרנט