א. ילד רגיל ( וגם מבוגר) אשר אינו סובל מהרטבת - לילה, חי בחופשיות מחלטת בנושא שליטה בשלפוחית. הוא אינו עושה כל פעולה מיוחדת על מנת שלא להרטיב בלילה. מערכת הרפלקסים האחראית על השליטה בשלפוחית בזמן שינה מתפקדת באופן עצמאי בדיוק כמו מערכות אחרות בגוף, נשימה, לב וכו'. הוא שותה בחופשיות בשעות הערב, הוא יכול להיות עייף ולישון שינה עמוקה מאד, הוא לא מושפע מהבדלי טמפרטורה או ממצבי רוח לפני השינה, הוא לא חייב להקפיד להתפנות לפני השינה, וכמובן שלא מעירים אותו באופן יזום בלילה.


ב. מתוך כך מטרתו של כל טיפול בהרטבה חייבת להיות: להביא את הילד המרטיב לאורח חיים רגיל, כמו זה של הילד הלא מרטיב. הוא יוכל ללכת לישון ללא כל אחריות או הכנות מיוחדות והוא - לא ירטיב.


ג. על רקע הנאמר לעיל, נסקור שאלות שונות הקשורות לנושא:


האם מותר לשתות בשעות הערב ולפני השינה?
בהחלט כן !!!
הרטבת - לילה אינה נובעת משתיית יתר לפני השינה. ילד רגיל יכול לשתות כאוות נפשו לפני השינה - הוא לא ירטיב בלילה. אם תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: יש לשתות בחפשיות מחלטת לפני השינה.
הנסיון לכפות על ילד הגבלות בשתיה לפני השינה, אינו מביא לכל הצלחה. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.


האם חייבים להתפנות בשרותים לפני השינה?
בהחלט לא !!!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה גם אם לא יתפנה בשרותים לפני השינה. . אם תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: אין לכפות התפנות בשרותים לפני השינה . יש להשאיר את ההחלטה בנושא באופן חפשי בידי הילד.
הנסיון לכפות על ילד התפנות בשרותים לפני השינה, אינו מביא כל תועלת. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.
יש להדגיש כי לא תמיד יחוש הילד צורך להתפנות בשרותים בדיוק לפני השינה. סרובו להוראת ההורים נובעת מהסיבה הפשוטה: אין לו !!!
נזק נוסף בהקשר זה נגרם מכך שההורים , לפעמים, מפרשים את הסרוב כאדישות ,חוסר איכפתיות או אפילו רצון מכוון להרטיב בלילה, מטיחים האשמות כאלה בילד ומוסיפים לסבלו הנפשי ולתחושת הכשלון וחוסר האונים.


האם ישנם מאכלים או משקאות מסויימים מהם יש להימנע לפני השינה?
בהחלט לא!!!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה , נקודה. הוא שותה ואוכל מה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה. . אם אכל או שתה מאכל או משקה בעל תכונות משתנות באופן מיוחד ,תהיה שלפוחית השתן שלו גדושה ,הוא יחוש את הלחץ ויקום לשרותים. כך גם צריך לחיות הילד המרטיב. לכן: אין להכתיב לו את סוגי המשקאות או המאכלים בשעות הערב ולפני השינה. יש להשאיר את ההחלטה בנושא באופן חפשי בידי הילד.
הנסיון להכתיב לילד סוגי משקאות או מאכלים לפני השינה, אינו מביא כל תועלת. הוא כן גורר ויכוחים ומריבות בין הילד וההורים ומעכיר את האווירה בבית.


האם הרטבת - לילה נובעת משינה עמוקה?
בהחלט לא!!
שינה עמוקה וטובה היא מבורכת ותורמת רבות לתפקוד תקין במשך היום. רוב הילדים והמבוגרים ישנים עמוק ואינם מרטיבים. גם הילד המרטיב יוכל לישון עמוק ולא להרטיב כאשר יטופל ובעייתו תיפתר.
אי לכך, יש לאפשר לילד המרטיב לשחק, להתרוצץ ולהתעייף כאוות נפשו במשך היום . אין לכפות עליו הגבלות כלשהן ואין להכתיב לו שעות שינה מוקדמות על מנת למנוע הרטבה בלילה.
נסיונות הגבלה כאלה יגררו מריבות וויכוחים עם ההורים ויעכירו את האווירה בבית.


האם יש להעיר את הילד בלילה להתפנות בשרותים?
לא!
ילד רגיל לא ירטיב בלילה בין אם יעירו אותו ובין אם לאו. השליטה בשלפוחית היא עצמאית ואוטומטית. רוב הילדים ( והמבוגרים) ישנים רצוף כל הלילה. אם השלפוחית גדושה הם קמים מעצמם להתפנות לשרותים.
כאשר מעירים ילד לשרותים בלילה ביזמת ההורים, ניתן למנוע הרטבה באותו לילה בלבד. פעולה זו אינה מובילה ליכולת שליטה עצמאית ואוטומטית של שלפוחית השתן. כאשר היא נמשכת לאורך זמן, היא עשויה לפגום באיכות השינה של הילד ולחבל בכושר הריכוז ובתפקודו בלימודים במשך היום.
כאשר הילד ישן עמוק ומתנגד להערה ולהליכה לשרותים, נוצרים ויכוחים ועימותים מתישים וחסרי תועלת הגורמים לעגמת נפש נוספת לו ולהוריו.


האם מתן פרסים על לילות יבשים תורם לפתרון הבעיה?
בהחלט לא!!
הרטבת - לילה אינה בשליטתו של הילד. זהו שיבוש בפעולתו של מנגנון רפלקסים אוטומטי המפקח על שלפוחית השתן. מטרתו של טיפול בבעיה היא לתקן את השיבוש הזה. הצעת פרסים או איום בעונשים עשויה לחדד את הדריכות של הילד , לגרום לו לישון פחות טוב ובכך להשיג שליטה בשלפוחית . שליטה זו אשר אינה מבוססת על תפקוד תקין ועצמאי של מערכת הרפלקסים , בדרך כלל, קורסת לאחר מספר ימים והילד חוזר להרטיב. בהקשר זה ניתן גם לראות תופעה נפוצה של ילדים מרטיבים אשר מצליחים להיות יבשים כאשר ישנים בבית אחר ( אצל קרובים או חברים). ההורים מפרשים זאת , בטעות , כ "עוד הוכחה " לכך שהילד מסוגל לשלוט בבעייה אם רק ירצה.
בנוסף לכך, בעצם יישומו של רעיון זה יש מסר של אי אמון ואי הבנה כלפי הילד, המטיל את האחריות לבעיה על כח הרצון שלו. זוהי טעות הפוגעת בדימוי העצמי של הילד ומוסיפה לתחושת הבדידות, התסכול וחוסר האונים.

לכן, אין להציע פרסים ואין לאיים בעונשים, כדרך להפסקה של הרטבת - לילה.


האם על הילד המרטיב לכבס בעצמו את כלי המיטה שלו?
בהחלט לא!!!
כאשר משימה זו מוטלת על הילד כעונש או כמחיר על מנת שיעשה מאמץ גדול יותר שלא להרטיב בלילה - היא שגויה, מזיקה ומשפילה.
בעיית ההרטבה נובעת מליקוי פיזיולוגי. לילד עצמו אין על כך שליטה של ממש. מתוך הטלת עונשים לא תתרום לפתרון הבעייה אלא רק תפגע ותשפיל את הילד.


הרטבת - לילה היא בעייה הנגרמת על רקע נפשי?
לא!! אבל.
מצבים רגשיים כגון: ריב לפני השינה, התנסות מרגשת במשך היום, מבחן קשה צפוי, וכו', עשויים להחמיר או להגביר את הבעייה אצל ילדים אשר מנגנון השליטה האוטומטי בשלפוחית שלהם אינו תקין.
ילד רגיל אשר אינו סובל מהרטבה חווה חויות רגשיות שונות ומגוונות, כחלק טבעי של מהלך החיים השגרתי, אך לא יגיב בהרטבה בלילה.
אי לכך, אין להפנות ילד מרטיב לטיפול פסיכולוגי. כאשר מטפלים בבעייה הפיזיולוגית, וכאשר מנגנון השליטה בשלפוחית יתפקד באופן תקין, תתבטל השפעתם של מצבים רגשיים שונים והם יחדלו מלעורר תגובות של הרטבת - לילה.


האם להשתמש באמצעי ספיגה ( תחתוני לילה) אצל ילדים מרטיבים?
התשובה הנכונה והיעילה ביותר לבעייה של הרטבת - לילה היא טיפול בבעייה והפסקת ההרטבה כבר מגיל ארבע.
אצל ילדים אשר אינם מטופלים, תחתוני הלילה הסופגים החד פעמיים מספקים הקלה פרקטית משמעותית על ההתמודדות עם הבעייה. הם חוסכים את אי הנעימות הפיזית, את הריחות ואת הכביסות. השימוש בהם מאפשר לילד ולמשפחה ללון מחוץ לבית, לצאת לטיולים וכיוב"ז.
ניתן להשתמש בתחתוני הלילה גם במהלך הטפול עצמו ( זמזם ההרטבה מוצמד לתחתונים) ולהימנע לחלוטין מהרטבה של בגדים וכלי מיטה.


האם הרטבת לילה היא תוצאה של טעויות אותן עשו ההורים בנסיונות הגמילה העצמיים שלהם ?
בהחלט לא!!
רוב הילדים נגמלים מהרטבה בלילה בין הגילים שנה וחצי ושלש. הגמילה מתרחשת כתהליך התפתחותי טבעי ואינה תלויה בדרך פעולתם של ההורים. אין למעשה דרך כלשהי " נכונה " אשר על ההורים לנקוט בה על מנת לגמול מהרטבה בלילה.
אי לכך, אין כל סיבה מוצדקת שהורים יחפשו את ה "טעויות" שעשו או יחושו תחושות אשם או כשלון בנושא זה.
כמעט כל הילדים אשר לא נגמלו באופן טבעי מהרטבת - לילה עד גיל 4, יכולים לקבל טיפול באמצעות " זמזם הרטבה " ולהיגמל.


האם הילד שלי מתאים לטיפול?
רוב הילדים מתאימים לטיפול באמצעות הזמזם האלקטרוני.
על מנת לקבל תשובה מדוייקת לגבי הילד שלכם, אנא מלאו את שאלון ההתאמה לטיפול , באתר זה, העבירו אותו אלינו ונשמח להשיב תשובה.


האם יש צורך בבדיקות רפואיות?
כאשר ההרטבה מתרחשת בלילה בלבד, אין צורך בבדיקות רפואיות. כאשר להרטבה בלילה נלויית גם הרטבה ביום , בזמן ערות, כדאי לבקש את רופא הילדים לבצע בדיקות שתן ולבצע בדיקת אולטרה סאונד של דרכי השתן.


האם הטיפול עלול להזיק?
הטיפול באמצעות ה "זמזם האלקטרוני" לא יכול להזיק כלל.
לגמילה מהרטבת - לילה השפעות חיוביות משמעותיות במספר תחומים.
משתפרת האוירה הכללית בבית - שחרור מנטל של כביסות, ריחות לא נעימים, כעסים על הילד והצורך לשמור , סוד ".
משתפר הדימוי העצמי של הילד אשר חש תחושת כשלון והתבייש בבעיית ההרטבה.
מתחזק הבטחון העצמי ויכולת ההסתגלות החברתית כתוצאה מהסרת המגבלות על טיולים, לינה אצל חברים וכיוב"ז.


ניסינו בעבר ולא הצלחנו - האם נצליח עכשיו?
כאשר מנסים טיפול באמצעות ה "זמזם האלקטרוני " ללא הדרכה מקצועית מתאימה, יש סיכוי רב להיכשל. כאשר מבצעים את הטיפול במסגרת , בהדרכה ובמעקב מקצועי מסודר, קשה מאד להיכשל.
גם אם נכשלתם בעבר, יש לכם סכוי טוב להצליח הפעם.


האם עדיף לטפל בחורף או בקיץ?
ממש לא משנה.
כל זמן וכל עונת שנה הם טובים להתחלת טיפול בבעיית ההרטבה.
האם הטיפול כולל שיחות עם הילד?


אני הרטבתי עד גיל 14, האם גם בני ירטיב עד גיל זה?
בהחלט לא !!!

הנטיה להרטבה , במקרים רבים , עוברת בתורשה. יחד עם זאת אין כל הכרח שילד ירטיב עד הגיל אשר בו אחד מהוריו הרטיב. ניתן לטפל בבעייה כבר מגיל 4 אצל כל הילדים.


שלום רב.יש לי ילד בן 4 שגמול מחיתולים אבל קקי הוא עושה רק בחיתול.מה עליי לעשות???
שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושניר
שלום ד"ר קושניר.
ביתי בת השנתיים ו 8חודשים מפחדת מהאסלה. ומצד שני היא לא רוצה יותר חיתולים. היא הייתה עושה תקופה בסיר וגם הפסיקה. מה אני צריכה לעשות? היא מכירה את כל הקלטות והספרים של גמילה מחיתולים וכלום לא עוזר. היא ממש עקשנית.

שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירשלום ד"ר קושניר,
כתבת לנו להקפיד להשתמש כל לילה עם המכשיר, אך בשבת אנחנו לא שמים לו את המכשיר ומדהים שדווקא כל שבת הוא מפספס גם אם הוא היה יבש כל השבוע.
יש פתרון המתאים לשומרי שבת?


שלום רב

אין כל בעיה בנושא

המשיכו בדרך זו

עודדו את הילד לשתות הרבה בערב ולפני השינה בימי חול על מנת לחזק את השלפוחית

הוא יגיע ליובש מחלט גם בימי שבת

בברכה

ד"ר ברוך קושנירד"ר קושניר שלום רב,

שוחחתי עמך טלפונית בנוגע לבעיה של בתי בת ה-6 הרטבה בזמן ערות.
הצעת לשלוח אליי למייל דף הדרכה בנושא.
אשמח מאוד אם זה יתאפשר למייל
hadadin@walla.com
תודה רבה!
עינבל

מרפאות ד"ר ברוך קושניר לטיפול בהרטבת לילה וחרדת אסלה
מוקד מידע ארצי 03 5115933 1 705 45 46 46
הרטבת לילה וחרדת אסלה www.kushnir.co.il
גמילה מחיתולים www.aslaksuma.co.il

הוראות לטיפול בהרטבה בזמן ערות בלבד ( אשר אינה נלויית אל הרטבת לילה)יש לקחת את הילד לשירותים אחת ל 45 דקות בכל זמן שהוא נמצא ליד אחד מההורים. ההדגשה היא על לקחת. לא להציע, לא לבקש, פשוט לקחת פיזית ביד ולנסות להשתין באסלה. גם אם הילד מתנגד, אומר שאין לו, מבטיח לעשות אחר כך, בכל מקרה, לא לוותר. הילד חייב ללכת לשירותים ולנסות. ברוב המקרים יש שיפור משמעותי אחרי שבועיים. אז עוברים לתדירות של כל שעה וחצי, אח"כ לתדירות של כל שעתיים וחצי ובהדרגה מצמצמים את מעורבות ההורים עד אשר אין צורך להתערב כלל. במהלך הטיפול, כל פעם שהילד הולך לשירותים מיזמתו הוא מבטל את הלקיחה הבאה על ידי ההורים.

בהצלחה,

ד"ר ברוך קושנירשלום,
האם אתם יכולים לטפל בילד CP (שיתוק מוחין) בן 11.5 המרטיב מדי פעם?

שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירשלום רב

האם הטיפול יעיל גם לילד בן 11 שעדיין לא נגמל מהרטבת לילה

בהחלט כן.


שלום, יש לי בן שכרגע מלאו לו 3.מבחינת שתן בזמן ערות הוא גמול(לעיתים רחוקות יש פיספוסים). בלילה עדיין עם טיטול וכן בשנת צהריים הבעיה היא שהוא לא עושה צואה בשירותים או סיר ופשוט מחכה לרגע שישימו לו טיטול אם זה בשנת הצהריים או בלילה... מה עושים ???אשמח לתשובה מור צרפתי
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר

ביתי בת 3. גמלה את עצמה לבד ומגיל שנתיים וחצי ללא חיתול במהלך היום, כמעט ללא פספוסים. לפני שבועיים החליטה שאינה רוצה לישון עם חיתול יותר. הבעייה- היא מרטיבה את עצמה, אך גם לא מתעוררת. כל העיניין טרי והיא צעירה, מה עושים במצב כזב? מעירים אותה בזמנים קצובים לפיפי? עד כה הנחנו לה לישון כך מאחר ולא התעוררה בכוחות עצמה וזה לא הפריע לה מתוך החשיבה שלאט היא תפתח מנגנון שיעיר אותה כשלא נוח לה להיות רטובה. מה דעתך? בגיל 3, מה הדרך הנכונה? הילדה עצמאית מבינה ומתקשרת באופן שוטף. תודה . מירב
שלום רב לך מירב

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה אלחוטי

נא שוחחי עימי בעל פה ביום שישי הקרוב עם שובי מחו"ל

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום דוקטור.
יש לי שתי בנות תאומות, בנות 4.4 שנים.
הן נולדו בשבוע 28.
בגיל שנתיים שנתיים וחצי התחלתי לגמול אותן מחיתולים, בתום של כחמישה חודשים שתיהן נגמלו לגמרי בזמן ערות (ואחת מהן גם בלילה).
אך אחת מהן עד היום ממשיכה להרטיב בלילה.
מגיל שנתיים וחצי למשך של כשנה הורדתי לה חיתול גם בלילה וניסיתי לגמול אותה ע"י זה שהערתי אותה בלילה, לעתים כמה פעמים, אך זה לא ממש עזר, כי בהרבה מהמקרים היא כבר היתה רטובה (לא היתה שעה קבועה שבה היא הרטיבה). בשנה האחרונה היא ישנה עם תחתוני לילה.
בתקופה האחרונה התחילה לבקש לשים תחתונים רגילים ולהבטיח שהיא לא תרטיב יותר ושהיא תקום לשירותים בלילה. ניסיתי את זה, אבל היא עדיין ממשיכה להרטיב וקמה בבוקר נורא מאוכזבת מעצמה, כך שחזרתי לתחתוני לילה שוב. כל כמה זמן היא אומרת שהיא לא תרטיב יותר ומבקשת לשים תחתונים רגילים.
אבקש את עזרתך והמלצתך.
תודה, רינת.

שלום רב

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה
נא צרו קשר עם דלית
0525256764
לשיחה מקדימה לפני תחילת טיפול

בברכה

ד"ר ברוך קושנירשלום דר׳ קושניר אני אמא לעמית בן שלוש וחודש ועמית החל תהליך גמילה לפני שמונה חודשים וקצת והתהליך כלל לא מתקדם מבחינת הצואה.. פיפי הוא הפנים ויודע גם ללכת בכוחות עצמו אבל מבחינת הצואה ישנה בעיה שלדעתי נובעת בעיקר מחוסר היכולת שלו לחזות את הסימנים המקדימים לבוא בכדי ללכת לאסלה ולעשות שם את צרכיו.. במידה ושמנו לב ומיד לקחנו לאסלה הוא משתף פעולה ועושה שם את צרכיו אבל לרוב הוא לא שם לב ובאופן קבוע זה בתחתונים. מדובר בתקופה מאד ארוכה אני ממש אודה לך לקבלת הכוונה כיצד ניתן לסייע לבני לחזות את הסימנים כך שיוכל להספיק ללכת לאסלה או לקרןא לי שאקח אותו לאסלה לפני שהוא עושה בתחתונים. תודה מראש איריס.
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


היי
איפה ניתן לבשיג בטריה לזמזם? חיפשתי בכמה חנויות ולא מצאתי.
אודה לעזרתכם,
ליה

נא צרי קשר ישיר עם מירב 0526546111


ערב טוב, לבתי בת ה4 וחצי גמולה מזה שנתיים (בלילה עם תחתון שינה) ברח פיפי 3 פעמים במהלך היומיים האחרונים. וזה שלא פספסה כבר יותר משנה וחצי. עוד מוזר שב90% מהפעמים מתעוררת עם תחתון שינה יבש. וביומיים האחרונים מתעוררת אם תחתון ספוג בפיפי. אני לא מצליחה לקבל ממנה תשובה מה הסיבה לכך.. מה לעשות???
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירהיינו אמורים להגיע לביקורת ביום חמישי ושכחנו האם אפשר לקבל מועד אחר
נא צרו קשר ישיר עם דלית 0525256764


שלום רב , ביתי בת 3 אובחנה על הספקטרום האוטיסטי,היא אינטילגנטית מאוד,התחלתי לגמול אותה והיה שיתוף פעולה כולל ישיבה לאורך זמן על האסלה אך ברגע שהשתן עומד לצאת היא מתעקשת לקום מהאסלה בלי שום פשרות .....האם יש לכם מענה גם לילדים עם קושי התפתחותי תקשורתי? תודה מראש מירי
אשמח לעזור
נא צרי עימי קשר ישיר
0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


לד"R קושניר שלום וברכה. בתנו היקרה היא בת ארבע וחודשיים. היא נגמלה מחיתולים בגיל שנתיים וחצי אך מאז לא מפסיקה להרטיב במיטה בלילה. יש לציין כי גם בשעות היום לפעמים בורח לה רגע לפני שהיא מגיעה לאסלה, אך זה קורה לעתים יותר רחוקות (אולי פעם בשבוע). האם וכיצד יש לטפל בזה?
תודה, עמרם ונעמה.

שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירשלום,
בתי רעות בת 6.5 שנים סיימה טיפול אצלכם לפני כ-8 חודשים.
ב-5 החודשים האחרונים בתדירות של אחת ל3-4 שבועות בערך היא מרטיבה בלילה. ( היה גם מקרה של 2 לילות רצוף)
מה דעתך?

שלום רב

נא עודדו את הילדה לשתות הרבה כל ערב לפני השינה במשך עשרת הלילות הקרובים. נא עדכנו אותי לגבי תדירות ההרטבות בלילות אלה. בברכה

ד"ר ברוך קושניר


ד"ר קושניר שלום,
התחלנו אתמול את תהליך הגמילה שוב, לאחר גמילה אחת מלאה וגמילה נוספת כמעט מלאה (לקראת סיום התהליך, לפני כשנה, אבד לנו הפעמון ורק עכשיו מצאנו אותו...). מאז חלה הדרדרות משמעותית - מפספס כמעט כל יום.


בכל אופן, תאריך תחילת הסבב הזה: 19.11.2013. לא הצלחתי לעדכן את תאריכי השבועות בטבלת המעקב - אשמח אם תאפס לנו אותה.

נשמח לשיתוף פעולה איתך כדי למקסם את התוצאות. כרגע אלון בן 6.

תודה רבה
כרמל

לא ניתן לאפס תאריכים בטבלה. נא רישמו הערה מתחת לתאריך מסויים בו אתם מציינים את תחילת המעקב מחדש ואת מועד תחילת המעקב.


שלום לך דר קושניר. שמי עינת והייתי אצלך עם בתי לפני כשלוש שנים בקשר לגמילה. מקווה שזה בסדר שאשאל אותל שאלה םה אם תגיד לבוא להתייעצות אבוא-היום יש לי קטנציק בן שנתיים שכבר 3 שבועות בלי טיטול במהלך היום. לרוב לא מבקש אז שפשוט כל שעה ככה מושיבים אותו וישר יוצא לו בדכ. יש ימים שלא מפספס בכלל ויש ימים שמפספס רוב הפעמים כי לאחרונה פשוט מתנגד לשבת על הסיר. בגן לא מתנגד בכלל ובבית כן וברור שזה משחקי שליטה והתנגדות מצידו. השאלב שלי אם לחזור אחורה לטיטול וכשיבוא ממנו שוב לחזור לסיר או שלהמשיך כך כי זה משחקי שליטה בבית או בכל מקום שהוא לא הגן.אגב בהתחלה בבית לא הייתה התנגדות והוא שמח מאוד והיה מרוצה שמוחאים לו כפיים... אשמח לתשובה ותודה מראש עינת גלובן 0528787806
מומלץ לחזור לחיתול בשלב זה. מכל מקום המנעו מהפיכת התהליך לבסיס לעימותים עם הילד.


שלום, בני בן 4 וחצי ומרטיב כל הזמן במשך היום. נדמה כאילו אינו מודע או לא שם לב או לא אכפת לו שהוא מרטיב. מה עושים? דרך אגב, בדיקת שתן לא העלתה דבר וכנ"ל לגבי אולטרה סאונד של נפח שלפוחית השתן. תודה מראש.
שלום נופר
נא צרי עימי קשר ישיר ביום רביעי הקרוב

0522682118


יש לי ילד בן 4 בערך והוא מרטיב בלילה עדין מה עלי לעשות
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


שלום, אני מנסה כבר שבוע לקבוע תור אך אין מענה בטלפונים המצויינים לקביעת תורים.
אשמח באם תיצרו עמי קשר למייל או לטלפון שמספרו: 054-8058177
תודה והמשך יום נעים,
אורטל

שלום רב

נא צרי קשר עם דלית

0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושניר


אני חוששת שלבני בן ה- 10 יש בריחת צואה, האם אתם מטפלים גם בבעיה זו?

שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירביתי בת 4 ושלושה חודשים גמולה מחיתולים מגיל שנתיים. לצערנו היא עדיין מרטיבה בלילה ולכן עם חיתולי PULL UPS דמויי תחתון. בעבר ניסינו להוריד את החיתול אך ללא הועיל הילדה הרטיבה ואף לא התעוררה מההרטבה. כתוצאה מגירוי בעור במגע עם השתן החזרנו את החיתול לללילה. היא מתוסכלת ורוצה להוריד את החיתול אך מתעוררת בבוקר עם חיתול מלא ולכן אנחנו לא ששים להסירו. האם לדאוג או להמתין כמה חודשים וזה יגיע מעצמו? עד היום מעולם לא היה לה לילה יבש. תודה
שלום רב,
תודה עבור פנייתכם,
אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.
נא התקשרו עימי לשם קיום שיחה מקדימה
0522682118
בברכה
ד"ר ברוך קושנירביתי בת השנתיים וחצי גמולה מפיפי אבל קקי היא מסרבת לעשות בשירותים או בסיר, היא סובלת ובוכה ואז עושה בתחתונים. בלילה אנחנו שמים לה טיטול והיא עושה קקי לפנות בוקר בטיטול. מה לעשות?
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר

בני בן 3. גמול כבר חצי שנה ביום ובלילה. מאז שנכנס לגן החדש (בספטמבר) מתקשה לעשות את היציאות בגן והחל לעשות רק בתחתונים בזמן שהוא בגן. בבית ובכל מקום אחר עושה ללא כל בעיה בשירותים. כולל במקומות זרים, כמו בסיפרייה העירונית או אצל חברים. האם פתרון הבעיה הנ"ל הוא בתחום הפעולה שלך? האם יש לך עיצה?
שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניר

שלום דוקטור קושניר, שחר בתי בת 3. לפני ארבעה חודשים ביקשה מיוזמתה להוריד את החיתול בלילה אחרי תקופה של 9 חודשים שבהם היא גמולה ביום. לבקשתה הורדנו אותו ונרשמה הצלחה מסחררת. במשך שלושה חודשים ברח לה אולי פעם אחת. בשבועיים האחרונים פתאום מרטיבה כמעט כל לילה ואפילו לא מתעוררת מכך. מה אתה ממליץ לעשות ו/או לא לעשות?
המון תודה
לידר

שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירבני בן שנתיים ותשעה חודשים והוא אינו מראה סימנים של מוכנות לגמילה מחיתול
גם כאשר הוא מסכים לעלות על הדרגש או לשבת באסלה הוא חסר סבלנות ואומר שאין לו צרכים ומבקש לרדת.
כאשר אני מציעה לשים לו תחתונים הוא אינו רוצה ומבקש חיתול.
לפני שבועיים הסכים לשים תחתונים אך פשוט המשיך לעשות צרכים בתחתונים אז לאחר יומיים החזרתי לו את החיתול
האם עליי להמשיך לנסות או להמתין עד שהוא יסכים ויראה נכונות?
האם עליי פשוט להוריד לו את החיתול?
חשוב לציין שיש לו ילד נוסף בן 9 חודשים, בני הגדול מאוד מקנא בקטן וטוען שהוא לא אוהב את התינוק וממש מסרב להתקרב אליו.

ההחלטה להחזיר את החיתול לשימוש מלא היתה נכונה

המתינו כך עוד מספר חודשים.

נסו לקרוא את הטיפים באפליקציה האסלה הקסומה וכן גם באתר www.taftuf.co.il

בברכה,

ד"ר ברוך קושנירד״ר קושניר שלום
אני מטופל שלך ,הטיפול הראשון שלי אצלך היה
לפני בערך שלוש שנים.
עקב הטיפול הבעיה נפסקה לחלוטין ולפני כמה חודשים בעיית ההרטבה חזרה
כאילו אף פעם לא טפלתי בה.
אני צריך את עזרתך ,מה עלי
לעשות.אודה לך על תשובה מהירה,יום טוב.


אשמח לעזור

נא התקשרו אל דלית

0525256764

בברכה

ד"ר ברוך קושנירד"ר שלום,
יש לי ילד בן 3 עלה לגן השנה. הגמילה של החיתולים התחילה מאתנו לפני 4 חודשים הוא לא הראה נכונות לפני. הכל התחיל בסדר בחודש הראשון , ואז התחילה רגרסיה עוד שהיה בסוף השנה במעון , ובחופש הגדול הוא פשוט חזר לעשות בתחתונים גם פיפי , קקי הוא בכלל לא רוצה לעשות בשירותים או בסיר , פיפי עושה לפעמים בגינה או פעם בכמה ימים בשירותים שמתעקשים איתו .בגן גם מפספס, כל הזמן טוען "שאין לו", כל הבית קקי ופיפי. לא יודעים מה לעשות.
הצילו.

שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושנירד"ר קושניר שלום רב,
ביתי בת 3 ו-3 חודשים, גמולה 10 חודשים ביום ולפני כשבוע לערך ביקשה להחליף את תחתוני הגמילה בתחתונים רגילים בשנת הלילה. לפני כן הייתה מתעוררת כל בוקר בחיתול גדוש. היא מאוד מודעת במשך היום ורוצה להצליח ולהתעורר יבשה וגם הדבר הראשון בבוקר שהיא שואלת/ אומרת זה אם ברח או לא. לא היה לילה אחד שלא ברח לה ורצינו לדעת האם ישנה דרך להקל עליה או לעזור לה להיות מודעת ולהתעורר בזמן. בעבר התחלנו גמילה גם מיוזמתה, אך לאחר שבועיים של פספוסים היא פשוט הודיעה לנו שהיא לא הולכת לישון מכיוון שהיא מפחדת שיברח לה, כשהביעה זאת באוןפ כל כך מלא חששות ו"נלחמה" בשינה, החלטנו להחזיר לתחתוני הגמילה. אנחנו חוששים שהמצב יחזור על עצמו והיינו מאוד רוצים שתחווה הצלחות שיעזרו לה, או שנוכל לתת לה כלים.. תודה רבה וחג שמח, טל וקובי

שלום רב לכם,

תודה עבור פנייתכם.


אשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה.

לשם קיום שיחה מקדימה

נא התקשרו עימי ישירות

0522682118

בברכה

ד"ר ברוך קושניראודות קושניר | הבעיה והטיפול | מה גורם להרטבת לילה | הפיתרון | מטרת הטיפול | שיטת הטיפול | סוגי מכשירים | מסגרת הטיפול | הרטבת יום ובריחת צואה | ממצאי מחקרים וטיפולים אחרים | שאלות נפוצות | מרפאות | מפה | עלויות טיפול | עלויות טיפול2 | בניית אתרי אינטרנט | עיצוב אתרי אינטרנט